Poznaj swój region i wygraj zdrowie

Poznaj swój region i wygraj zdrowie” to nazwa projektu, który Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala sfinalizowało pod koniec listopada 2017. Został on dofinansowany przez Lokalną Grupę Działania Warmiński Zakątek” z programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW).

Głównym celem była realizacja potrzeb aktywnego spędzania czasu sprzyjającego poprawie kondycji fizycznej i zdrowia mieszkańców Sętala. Chcieliśmy pomóc tym, którzy chcą zerwać z siedzącym trybem życia i pokazać mieszkańcom, że różne formy aktywności fizycznej pod fachowym okiem instruktora są nie tylko atrakcyjne, ale zapobiegają wielu problemom zdrowotnym.IMAG9341 (Kopiowanie)

Jak chcieliśmy tego dokonać?

Poprzez wyrobienie nawyku aktywności fizycznej, pokazanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Sętala i okolic, rozwijanie umiejętności współpracy między mieszkańcami wsi dla osiągnięcia wspólnych korzyści, rozwijanie umiejętność organizowania czasu wolnego w trosce o zdrowie

Co zrobiliśmy?

W czerwcu 2017 roku przygotowaliśmy materiały promujące i przeprowadziliśmy rekrutację. Od początku lipca 2017 r. do końca listopada 2017 r. zorganizowaliśmy zajęcia zmuszające uczestników do różnych rodzajów aktywności rekreacyjno-sportowych. Były to zajęcia zumby z instruktorem – 2 godziny tygodniowo przez 10 tygodni; marsze z kijkami nordic walking na świeżym powietrzu po drogach gruntowych w okolicy Sętala; wakacyjne rozgrywki siatkówki plażowej; rozgrywki tenisa stołowego od września do listopada, w tym turniej O Puchar Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Sętala.
Podsumowaliśmy nasze działania 3 grudnia 2017 r. w Sętalu w czasie imprezy mikołajkowej. Pokazaliśmy wówczas jej uczestnikom także wystawą fotograficzną dokumentująca nasze działania.

Czy cel udało nam się osiągnąć?

Tak, bo członkowie stowarzyszenia oprócz działań ujętych w projekcie organizują wiele innych zajęć integracyjnych i rekreacyjno-sportowych, np. rajdy rowerowe, spływy kajakowe czy zimowe wyjazdy na narty. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu o każdej porze roku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za zaangażowanie i współpracę.

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala

Więcej zdjęć w galerii