Rajd papieski 2021

Około 80 osób wzięło udział w tegorocznym Rajdzie Papieskim. To chyba największa liczba uczestników w jego 20-letniej historii.

Rajd papieski dla uczczenia rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II to już w Sętalu wieloletnia tradycja. Tegoroczny rajd odbył się w sobotę 9 października. Uczestniczyło w nim ok. 80 osób, głównie dzieci ze szkół podstawowych w Spręcowie i Tuławkach pod opieką nauczycieli oraz dzieci przybyłe indywidualnie z rodzicami i dorośli na własną rękę.

rajd-rodzinny-setal-10-21-web-129 (Copy)

Skoro rajd – to dzieci z SP w Tuławkach nie jechały do Sętala odremontowaną szosą, ale polnymi drogami przez Dąbrówkę. Dzieci ze Spręcowa – zaś przez Rozgity, po trylince, od której odkręcają się wszystkie nakrętki w rowerach. Ale na szczęście nie tym razem. Dzieci sętalskie pojechały do Dąbrówki i z powrotem, różnymi trasami pod opieką dorosłych. Wszyscy spotkali się w południe w Sętalu. Tutaj ks. Sylwester Nykiel pokazał im kościół i opowiedział o papieżu Janie Pawle II.

rajd-rodzinny-setal-10-21-web-126 (Copy)

Potem wszyscy udali się na posesje parafialną, na której czekało już na nich ognisko i pieczenie kiełbasek. Jak zawsze były gorące gofry i herbata z sokiem malinowym.

rajd-rodzinny-setal-10-21-web-27 (Copy)Bez tych atrakcji rajd byłby nieważny. Przy ognisku dzieci brały udział w zabawach i konkursach. Przy znakomitej pogodzie bawiły się 2 godziny, po czym zaczęły wracać do domów.

rajd-rodzinny-setal-10-21-web-81 (Copy)

XXI Rajd z Janem Pawłem II zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala, sołectwo Sętal i parafia św. Mikołaja w Sętalu. Imprezę dofinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a sponsorował sklep „Sętalaczek”.

lek. Fot. Marta Sośnicka-Paszkowska