Święto Nieodległości – na śpiewająco

Nie jedna panienka i nie jedna wdowa, ale także mężatki, dzieci oraz panowie stanu różnego polecieli za ułanami 11 listopada w Sętalu. Polecieli, ale tylko w piosence podczas dorocznego śpiewania pieśni patriotycznych.

DSC07482 (Kopiowanie)

W Sętalu i w okolicach ludzi, którzy lubią śpiewać nie brakuje, więc wykorzystują każdą okazję ku temu, aby to wspólnie czynić. 11 listopada w sętalskiej świetlicy zebrało się ponad 20 osób, aby wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Przygotowany na tę okazję przez księdza proboszcza śpiewnik zawierał ok. 30 najpopularniejszych pieśni, w tym tak znaną jak „Przybyli ułani pod okienko”. Wspólne śpiewanie trwało 2 godziny. Upłynęło szybko i w wesołej atmosferze. W czasie spotkania można było posilić się ciastami upieczonymi przez sętalskie gospodyni i pokrzepić gorącymi napojami. Spotkanie zaczęło się jednak poważnie i uroczyście od wciągnięcia na maszt polskiej flagi na skwerze w centrum wsi i odśpiewania hymnu państwowego.

DSC07486 (Kopiowanie)

Organizatorem śpiewania było Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala we współpracy z sętalską filią Gminnej Biblioteki Publicznej.

Następne wspólne śpiewanie – kolęd – 6 stycznia 2020 r..

lek