Prezent dla św. Mikołaja

Czy można dać św. Mikołajowi prezent, skoro to on jest od dawania prezentów? Można. Od sętalaków dostał i będzie dostawać piękną pieśń.

My bronimy swego: święty Mikołaj jest z Sętala. Na co dzień go we wsi nie widać. To zrozumiałe, bo przecież ma na głowie dzieci z całego świata. Ale my dorośli cały czas czujemy, że jest z nami, bo nieustannie dodaje nam energii i ciągle nam się chce. Sprawia także cud, że w dniu jego święta w Sętalu pojawiają się dzieci, których na co dzień jakby nie ma.

DSC06259 (Kopiowanie)

W tym roku odpust św. Mikołaja w parafii św. Mikołaja w Sętala przypadł 2 grudnia. Z tej okazji po odpustowej mszy Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala we współpracy z sołtysem, biblioteką i księdzem proboszczem zorganizowało zimowy festyn na świeżym powietrzu w ogrodzie przy plebanii. Zapłonęły 3 pieńki, przy których można było się grzać i piec kiełbaski. Na rozgrzewkę były także gorące napoje, ciastka i gorące dania – bigos i zupa gulaszowa. Na dłuższą chwilę przybył nawet sam święty Mikołaj i wszystkim grzecznym dzieciom rozdał prezenty. A że wszystkie były grzeczne to wszystkie dostały.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Sętala zaśpiewali chóralnie przy ognisku kościelną pieśń do świętego Mikołaja. Tę pieśń pochodzącą z 18. wieku będą śpiewać wierni na koniec mszy przez wszystkie niedziele adwentu.

DSC06279 (Kopiowanie)

Podczas spotkania członkowie stowarzyszenia urządzili także mały benefis na cześć Ani Rondomańskiej. 30 października Ania obroniła pracę doktorską z teologii i jest pierwszą członkinią organizacji ze stopniem naukowym dr. I to ona właśnie wyszperała w Internecie pieśń do św. Mikołaja i nauczyła chętnych ją śpiewać. Na pewno zaśpiewamy ją 6 stycznia, podczas wspólnego śpiewania kolęd w świetlicy.

DSC06236 (Kopiowanie)

lek